Kredyt inwestycyjny dla firm

Zakup maszyn czy środków transportu, remont nieruchomości powiązanej z działalnością podmiotu czy wykup leasingowanego oprogramowania to tylko niektóre cele, na które można przeznaczyć środki otrzymane w ramach kredytu inwestycyjnego. Pozyskiwanie finansowania dla firm umożliwia zatem rozwój działalności, przyspieszenie realizowanych inwestycji oraz refinansowanie poniesionych już kosztów. Powyższa forma finansowania kierowana jest oczywiście także do startupów, które potrzebują funduszy na rozpoczęcie swojej działalności gospodarczej.

Finansowanie nowych firm

Podstawowym warunkiem uzyskania finansowania dla nowych firm (nawet od pierwszego dnia działalności) czy podmiotów o ugruntowanej pozycji na rynku, jest pozytywna ocena danego przedsięwzięcia pod kątem ekonomiczno-finansowym. Banki standardowo wymagają wkładu własnego na poziomie 20-30%, przemyślanego biznesplanu oraz dokumentów rejestrowych i finansowych. Ponadto istotny jest rodzaj zabezpieczenia (np. weksel in blanco, blokada rachunku bankowego). Ocena historii i zdolności kredytowej przez analityków bankowych odbywa się m.in. na podstawie danych z BIK-u (Biuro Informacji Kredytowej; gromadzi informacje o zaciągniętych przez dany podmiot zobowiązaniach). W niektórych przypadkach możliwa jest jednak pożyczka na firmę bez BIK-u (np. dzięki pozytywnej ocenie płynności finansowej czy zabezpieczeń kredytu).

Udzielony kredyt inwestycyjny może zostać przekazany podmiotowi w całości, w transzach lub przyjąć formę linii kredytowej.

  Zapytaj o kredyt

  Oferta DBS Finance

  Uzyskanie finansowania dla firmy w formie kredytu inwestycyjnego to duża szansa na rozwój i zdobycie przewagi konkurencyjnej na rynku. Jednak przed podjęciem decyzji konieczna będzie skrupulatna analiza wszystkich dostępnych rozwiązań. Nasza agencja finansowa pomoże Ci optymalnie ustalić okres i kwotę kredytowania, dobrać sposób spłaty (raty równe lub malejące) czy skompletować całą niezbędną dokumentację. Oczywiście nigdy nie skupiamy się na ofercie jednego banku czy instytucji finansowej, lecz wybieramy kilka najkorzystniejszych opcji i równolegle przedstawiamy je klientowi, dając mu możliwość swobodnego wyboru.

  Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż obszerność rynku i zawiłość procedur kredytowych może okazać się wyzwaniem nawet dla doświadczonego przedsiębiorcy i dlatego oferujemy wsparcie na każdym etapie pozyskiwania finansowania. DBS Finance to rzetelna, kompleksowa pomoc, mobilność, dyspozycyjność oraz zaangażowanie. Dzięki temu proces pozyskiwania kredytu inwestycyjnego przebiega w transparentny i bezpieczny sposób, a ryzyko kredytowe zostaje obniżone do minimum.


  Skontaktuj się z nami!

  506 601 807


  Współpracujemy z Klientem indywidualnym, firmami mikro i korporacjami. Zrzeszamy oferty wielu Banków i instytucji finansowych. Z naszą pomocą każdy bez trudności odnajdzie się na rynku finansowym. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty i kontaktu.